Sınav Güvenliği

iTEP Academic’in güvenlik önlemleri, adayların sınavın uygulanması sırasında çarpıtılmış bilgi, kopya veya hileden kaynaklı haksız yere puanç elde edememelerini temin eder. Güvenilirlik ve sağladığımız güven eğitim kurumlarının yıllar boyunca iTEP’e olan memnuniyetini korumak için önemli bir anahtar olmuştur. iTEP Academic, puan sonuçlarının güvenilirliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri almaktadır. Bunlar daha kayıt işleminde başlamaktadır.

♦   iTEP Academic, her bölüm için farklı soru üreten dönüşümlü bir soru bankasından yararlanılır. Bu, iki testin aynı soru sıralamasına sahip olma olasılığını en aza indirger ve her öğrenci farklı bir test ile karşılaşmış olur.

♦   Testi alacak kişiler test merkezine girdikten sonra sınav yöneticileri ve sınav gözetmenlerine tarafımızdan gönderilen fotoğraflı sınav giriş belgesini göstermek zorundadırlar. Sınav giriş belgesi ile birlikte en az bir adet resmi onaylı kimlikle ibraz etmekle yükümlüdürler. Sınav gözetmenleri gösterilen kimlikten şüphe duyduklarında ikinci bir kimlik isteyebilirler.

♦   Sınav başlamadan önce iTEP Academic Kiosk Modu Yazılımı doğrudan test bilgisayarına kurulur. Öğrencilerin sınav süresince bilgisayarın masa üstüne veya tarayıcılara erişimi engellenir. Bunu, bilgisayar ekranını tamamen devir alarak ve geleneksel çıkışları devre dışı bırakarak yapar. Eğer öğrenci Kiosk Modundan çıkmaya kalkarsa iTEP logaritması aktivitelerinin net bir zaman bilgisini gösterecek ve testte şüpheli bir durum olduğunu işaret edecektir.

♦   Test alanında öğrenim materyalleri, mobil teknolojik alet ve internet sağlayıcıları, yiyecek içecek ve diğer kişisel eşyalara izin verilmez.

♦   Foto Sure ™ iTEP International tarafından özel olarak üretilmiş tescilli bir yazılım programıdır. Bilgisayarın kamerasına erişerek ve sahneyi farklı zamanlarda fotoğraflayarak test süresince testi yapanları izlemektedir. Bu özellik, tüm test merkezlerinde zorunludur.

♦   Sınav gözetmenleri tüm test süresi boyunca hazır bulunacak ve güvenlik ihlalleri olmadığından emin olmak için testi alan tüm kişileri aktif olarak sürekli izleyeceklerdir. Gözetmenler, güvenlik koşullarının ihlal edildiğini veya testi alan kişinin kuralları çiğnediğini gördüğünde sınav alan kişiyi sınav salonundan çıkartma hakkına sahiptir.