Kayıt İptal ve İade Koşulları

A. İnternet üzerinden kartınız ile satın almış olduğunuz ürün bir online İngilizce sınav hizmetidir.

B. Gününü ve tarihini kendinizin seçtiği sınav gününde sınava girdiğinizde hizmeti almış sayılırsınız.

C. Sınav gününde, sınav salonu yönetici ve gözetmenlerine, size iTEP tarafından gönderilen Sınav Giriş Belgesi ve ayrıca fotoğraflı, geçerli ve resmi bir kimlik göstermek ile yükümlüsünüz.

D. Güvenlik amacıyla istenen 3. maddedeki belgeleri ibraz edemezseniz, sınava alınmayacak ve ücretiniz iade edilmeyecektir.

E. Sınav anında kopya çekme veya sınav düzenini bozma durumunda yetkililer sizi sınav salonu dışına çıkarabilirler. Bu durumda sınav ücretiniz iade edilmez.

F. Sınav gününden 7 (yedi) gün önce sınavınızı iptal edebilir ve ücretinizin tamamını iade alabilirsiniz. Sınav iptal isteğinizi info@iteptestleri.com e-posta adresine bildirdiğiniz tarihten 5 (Beş) iş günü içinde ücretiniz bize yollamış olduğunuz banka hesabınıza veya kredi kartınıza iade edilecektir.

G. Sınav tarihine 7 (Yedi) günden az bir süre kalmış ise ücretiniz iade edilmez.

H. Sınav adayının ameliyat geçirmesi, hastaneye yatmasını gerektirecek nitelikte ciddi bir rahatsızlığının veya en az 3 günlük heyet raporu almasını gerektirecek bir sağlık sorununun varlığı halinde bu durumun bir raporla belgelenmesi, alınacak bu raporun Devlet Hastanelerinden alınması, acil hallerde özel hastanelere başvurulmuşsa heyet raporu getirilmesi durumunda sınav ücreti iade edilir.

İ. Sınav adayının, ailesinden birinin sınava girmesini engelleyecek bir tarihte vefatı durumunda, vefat belgesinin info@itepiteptestleri.com e-posta adresine ibraz edilmesi durumunda sınav ücreti iade edilir.

J. Sınava gelmek üzere yola çıkmış bir sınav adayı, sınava yetişmesini engelleyecek bir trafik kazasına uğramışsa, trafik şubesinden alacağı kaza zaptını ibraz etmesi durumunda sınav ücretini iade alabilir.

K. Sınav, kurumumuz tarafından herhangi bir nedenle iptal edilmiş ise adaya bilgi verilir ve sınav ücreti iade edilir.

L. Yukarıda sayılan koşullar dışında, kanunun ön gördüğü mücbir sebepler nedeniyle oluşmuş durumların belgelenmesi durumunda sınav ücretleri iade edilir.