iTEP Slate

Yüksekokullar ve üniversiteler için çevrimiçi ve isteğe bağlı İngilizce dil değerlendirmesi. 24 saat içinde derecelendirilen ve bir ESL uzmanları ekibi tarafından desteklenen iTEP Academic, ikincil kurumların bilinçli kabul ve değerlendirme kararları vermek için ihtiyaç duydukları her şeye sahiptir.
DETAYLI BİLGİ
iTEP Slate

Sıkça Sorulan Sorular

iTEP SLATE (Orta Öğretim İngilizce Yeterlilik Sınavı) özel olarak orta öğretim öğrencilerinin İngilizce yeterlilik seviyelerini belirlemek için tasarlandı. Yaşa uygun ve zorlayıcı uyarlamalı içerik kullanımı sayesinde bunu başardı. iTEP SLATE-Plus (kayıt sınavımız) 0 – 6 arası bir puanlamayla dilbilgisi, dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini ölçmektedir. Tüm iTEP sınavları CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) ile uyumludur ve 24 saat içinde detaylı bir sınav sonucu raporu sunar.

iTEP’in güvenlik standartları nelerdir?

iTEP esaslı güvenlik önlemlerine sahiptir. Değerlendirme sonrası gözlemin önüne geçilmesiyle, ortak kurumlara aktarılan tüm sonuçların, başvuru sahibinin İngilizce becerisinin doğru tanımının yapılmasını sağlayacağız. Güvenlik önlemlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

iTEP İngilizce sınavları nasıl uygulanır?

Üniversite veya kolejlere başvuran kişiler iTEP SLATE-Plus sınavına sertifikalı iTEP Sınav Merkezlerinde girmek zorundadırlar. iTEP SLATE-Plus sınavı 90 dakika sürer ve sonuçlar bir iş günü içerisinde elinizde olur.

Öğrencilerim için sınavın ücreti ne kadardır?

iTEP SLATE-Plus dünyanın her yerinde, herhangi bir sertifikalı iTEP Sınav Merkezinde 129$ fiyat karşılığında uygulanmaktadır.

iTEP’in var olan SLATE ortakları kimlerdir?

Dünyanın her tarafından ortaklık içinde olduğumuz kurumlar var ve ortak kurum listemiz durmaksızın genişlemekte. iTEP’I kabul eden kurumların güncel bir listesini görmek için lütfen buraya tıklayınız. Ortak okul mu olmak istiyorsunuz? Şimdi başvurun.

Ek kaynaklar

* Mevcut Ortak Kurumlar
* iTEP Üniversite Başvuru Puanınızı Düzenleyin
* iTEP SLATE’e detaylı bakış
* iTEP SLATE Broşürü
* Güvenilirlik & Geçerlilik Raporu
* SLATE-Plus Örneği

Orta Öğretim Seviyesi Ortaklıklar

iTEP SLATE Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki okullar tarafından kabul edilmektedir. Hangi orta öğretim kurumlarının kayıtlarında iTEP’i kabul ettiğini aşağıda ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.